Start Biznes z duszą Oleje roślinne tłoczone na zimno Olej lniany Olej makowy Olej z wiesiołka Olej rzepakowy Olej z nasion dyni

Złoto Polskie - Doskonałe Oleje z roślin leczniczych
Produkcja nieoczyszczonych olejów z roślin leczniczych tłoczonych na zimno.

Sztandarowy produkt:
Olej lniany nieoczyszczony ZŁOTOPOLSKI 10 stopniowy zimno-tłoczony.
10 Stopniowy oznacza, że na każdym etapie dystrybucji olej nigdy nie miał wyższej temperatury niż 10 stopni C. Jedynie nie przekroczenie 10 stopni C jest gwarancją, że nie nastąpiło utlenienie (zepsucie) kwasów tłuszczowych z grupy omega 3 i omega 6.

Nazywam się Marek Wolniak i wraz z kolegą Pawłem Muchą mamy zaszczyt zaprezentować Państwu
Olej lniany Złotopolski - 10 stopniowy.

Jestem inżynierem a Paweł jest magistrem z humanistycznym wykształceniem, który pozostaje czynnym rolnikiem zajmującym się uprawami specjalnymi.

Postanowiliśmy wykorzystać moje doświadczenia związane z propagowaniem zdrowego trybu życia i doświadczenia Pawła w produkcji roślinnej.

Od wielu lat prowadzę Ośrodek Diagnostyczno - Leczniczy zajmujący się edukacją w zakresie higieny życia oraz diagnostyką i leczeniem różnych jednostek chorobowych.

Prowadząc badania komputerowe obrazu żywej kropli krwi w moim Ośrodku Diagnostyczno Leczniczym zaobserwowaliśmy bardzo dobry obraz krwi wśród osób spożywających na co dzień olej lniany nieczyszczony z pierwszego tłoczenia na zimno.

Krew tych osób miała zawsze właściwą gęstość, krwinki nigdy nie były zrulonizowane i krew posiadała wzorowe parametry biochemiczne.

Najlepsze oleje
na zimno tłoczone

Znajdziesz tutaj

Mając niezbite dowody na oddziaływanie oleju lnianego na organizm człowieka postanowiłem na stałe wprowadzić go do codziennego menu w moim Ośrodku.

Zaskoczenie było ogromne, gdy rozmawiając z różnymi producentami olejów lnianych nie mogłem uzyskać potwierdzenia rzetelności ich produkcji, począwszy od materiału siewnego, wysiewu poprzez zbiór i wytłaczanie a skończywszy na właściwej dystrybucji tego produktu.

Natomiast nieliczni producenci wydawać by się mogło odpowiedniego produktu, nie byli zainteresowani współpracą.

Uznałem wtedy, że zbyt tego produktu jest na tyle duży, że bez problemu można go sprzedać innym mniej wymagającym klientom albo też, że to co było napisane w ulotkach reklamowych tych firm nie zgadzało się z rzeczywistością a producent takiego oleju słysząc o badaniach swojego produktu przez odbiorcę wolał wycofać się z kontaktów handlowych.

Nie mając wyjścia, a chcąc koniecznie korzystać z leczniczych właściwości oleju lnianego musiałem zainteresować się samodzielną jego produkcją. Ośmieliła mnie też do tego wiedza i znajomość tematu prezentowana przez naszych pacjentów. W ośrodku prowadzimy bowiem szkolenia z zakresu biochemii, medycyny, dietetyki i fizjologii.

Sprawa nie była łatwa, gdyż szybko zrozumiałem, że chcąc mieć dobry olej lniany muszę zadbać o właściwy surowiec do jego produkcji - siemię lniane czyli uprawę lnu. Na tym etapie trzeba było wybrać właściwą odmianę lnu oleistego, rozpocząć jego uprawę na terenie o odpowiednim klimacie, gwarantującym odpowiednie parametry zawartości tłuszczów w nasionach.

To wszystko przeciągało w czasie uruchomienie produkcji. Len sieje się na wiosnę i zbiera pod koniec lata.

Podjęliśmy to wyzwanie. Po posianiu lnu aby sfinalizować nasze przedsięwzięcie gospodarcze założyliśmy Przedsiębiorstwo - Produkcyjno-Handlowe ZŁOTO POLSKIE, wtedy czekając do zbiorów mieliśmy czas na opracowanie technologii tłoczenia.

Zakupiliśmy prasę ślimakową w Danii a doświadczenia w metodzie tłoczenia na zimno siemienia lnianego czerpaliśmy z podobnej ekologicznej tłoczni olejów we Francji. Nasza maszyna do tłoczenia olejów roślinnych podczas pracy rozgrzewa się tylko do 40 stopni C ( jest to wyjątkowa wartość wymagająca odpowiedniej technologii ) a wiec jest to w granicach ciepłoty ciała ludzkiego. Poprzez odpowiedni dobór parametrów technicznych - ilość obrotów ślimaka do otworu wylotowego i nacisku prasy - możemy uzyskać najlepsze parametry biochemiczne naszego produktu.

Rozumiejąc jak ważnym jest by tak precyzyjnie wytworzony olej lniany dotarł do naszych klientów w jak najlepszym stanie stworzyliśmy dystrybucję opartą na sprzedaży kontrolowanej- zamkniętej z lodówek w temperaturze przechowywania od 4 do 10 stopni C. Taka produkcja i dystrybucja umożliwia zachowanie w oleju do 60 % zawartości kwasów tłuszczowych omega 3 przez okres 2 miesięcy od daty produkcji. Warunkują to też ciemne opakowania szklane i szczelne zamknięcie butelek.

Nasze nowatorskie podejście do produkcji i dystrybucji jest gwarancją otrzymania najlepszego produktu przez kupującego, oraz powoduje że nasz olej jest wręcz lekarstwem dla wielu potrzebujących, którzy wiedza jak z niego skorzystać.

Proponowany olej jest produktem spożywczym do codziennej konsumpcji wyprodukowanym w szczególnie staranny sposób.

Ze względu na właściwości lecznicze nazywamy go olejem lnianym leczniczym, nieoczyszczonym uzyskiwanym w produkcji metodą na zimno.

Produkcja najlepszego w Polsce oleju lnianego oraz jego właściwa dystrybucja, by mógł dotrzeć o niezmienionych parametrach biochemicznych do każdego naszego klienta, jest dla naszej firmy wyjątkową misją.

Marek Wolniak

Najlepsze oleje
na zimno tłoczone

Znajdziesz tutaj

Firma PPH Złoto Polskie s.c. produkuje doskonałe oleje:

Kwiat lnu Olej Lniany (Oleum Lini)
O wartości oleju lnianego świadczy fakt, że w jego składzie w całej puli występujących tam tłuszczów ok. 60 % to kwasy tłuszczowe z grupy OMEGA - 3, które występują tam w postaci kwasów alfa - linolowego ( ALA ). Z tych tłuszczów organizm może syntetyzować (wytwarzać) inne tłuszcze z grupy omega - 3, a więc (DHA) i (EPA).Kwiat MakuOlej Makowy (Oleum Papaveris). Komórka człowieka a dokładniej błona komórkowa potrzebuje codziennie niewielkiej ilości kwasów tłuszczowych z grupy n- 3 i 9 (ALA) i n- 6 ( LA). Jeżeli nie dostarczymy organizmowi świeżych, dobrych tłuszczów z tych grup należących przecież do NNKT to organizm zmuszony jest wbudować w błony komórkowe te zdegenerowane tłuszcze, które są mu dostępne z pożywienia wysokoprzetworzonego, co w rezultacie doprowadza do powstania wielu chorób degeneracyjnych człowieka związanych ze stanami zapalnymi w jego organizmie kończąc na niedotlenieniu komórki.

Olej Rzepakowy
Olej Rzepakowy (Oleum Rapae) - Złotopolski.
Zawiera bogate źródło witaminy A, E, D3 i K. Ma najwięcej witaminy E z dostępnych na rynku olejów roślinnych ok. 26 mg na 100 gramów oleju.Zawiera też niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, głównie kwas oleinowy ok. 60%, linolowy ok. 20 %( omega -6 ) i linolenowy 10 % ( omega -3 ).W oleju rzepakowym NNKT występują w idealnych proporcjach.


Olej z WiesiołkaOlej z Wiesiołka (Oleum Oenotherae)
Sekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiołka polega na obecności dwóch bardzo ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cis-linolowego i kwasu gamma-linolenowego (GLA). Organizm ludzki nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem.  Kwas gamma-linolenowy ( GLA) zawarty w oleju z wiesiołka w sposób perfekcyjny uruchamia i usprawnia cały metabolizm NNKT z szeregu n-6. Zastępuje w tym procesie nie zawsze sprawny enzym D-6-D (delta-6-desaturaza). Na tym przede wszystkim polega jego ogromna siła oddziaływania na organizm człowieka.

Olej z Dyni
Olej z nasion Dyni (Oleum Cucurbitae)
Od dawna jest uważany za środek o działaniu przeciwpasożytniczym dzięki zawartym w nim w skondensowanej formie związków czynnych tzw. kukurbitacyn. Doceniono również jego pozytywny wpływ w schorzeniach prostaty. Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Polania korzystając z uwag parazytologów używa oleju z dyni i lnu w terapii przeciw pasożytom.


Olej z Ostropestu
Olej z Ostropestu (Oleum Silybum marianum)
To starożytne ziele pochodzące z Samarii i niektórych części Izraela znalazło od tysiącleci zastosowanie jako lek na wątrobę, dzięki temu, że zawiera sylimarynę, naturalny związek, który zapobiega uszkodzeniom wątroby, a nawet regeneruje jej zniszczone komórki. W Niemczech nasiona ostropestu i wyciągi z nich wciągnięto do rejestru leków na marskość wątroby. Wykazano, że preparaty z ostropestu obniżają poziom cukru we krwi u diabetyków i zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych. Wyciągi z ostropestu mają szerszy zakres działania niż sylimaryna.

Najlepsze oleje
na zimno tłoczone

Znajdziesz tutaj

 
Copyright © 2023 Zaczekać na dusze. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.