Start Magnetyzm w medycynie
PDF Drukuj Email

Magnetyzm w medycynie. Magnetostymulacja.

"Nazwą magnetyzm określa się zespół zjawisk fizycznych związanych z polem magnetycznym, które może być wytwarzane zarówno przez prąd elektryczny jak i przez materiały magnetyczne.

Siły magnetyczne są jednymi z podstawowych sił w naturze. Oddziaływania magnetyczne odbywają się za pośrednictwem pola magnetycznego, które w skali makroskopowej wytwarzane jest na skutek ruchu ładunków elektrycznych lub prądu elektrycznego. Stały prąd elektryczny wywołuje statyczne pole magnetyczne, natomiast zmienny prąd elektryczny powoduje powstanie nierozerwalnie związanego z nim zmiennego pola magnetycznego i elektrycznego (takie podwójne pole nosi nazwę pola elektromagnetycznego).

Magnetyzm makroskopowy jest przyczyną istnienia ziemskiego pola magnetycznego. We wnętrzu Ziemi istnieje roztopione jądro, w którym występują prądy konwekcyjne. Prądy takie unoszą ze sobą olbrzymie ilości wolnych elektronów, które są równoważne z prądem elektrycznym, który z kolei (jak opisano powyżej) skutkuje powstaniem otaczającego pola magnetycznego."
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnetyzm

Nasza koleżanka Karolina Kamińska
w swojej Zdrowej bajce opisuje
jak Księżniczka Segane
Miniaturowy Impulsator Magnetyczny MIM-2
dla poprawy swego Zdrowia zastosowała.

Lecznicze stosowanie pól magnetycznych sięga czasów prehistorycznych. W ostatnich latach notuje się wzrost zainteresowania terapią polem magnetycznym. Organizm ludzki poddany działaniu pulsacyjnego pola magnetycznego reaguje w trojaki sposób:
1. znacznym przyspieszeniem metabolizmu komórek (np. przyspieszeniem gojenia urazów),
2. poprawą krążenia krwi, a co za tym idzie - odżywianie wszystkich tkanek i narządów,
3. usprawnienie przenoszenia bodźców w układzie nerwowym (bardzo istotny czynnik wspomagający leczenie w przypadku niedowładów spowodowanych uszkodzeniem centralnego lub obwodowego układu nerwowego).

W związku z tym magnetostymulację można z wielkim powodzeniem stosować w różnych rodzajach chorób i urazów.
Jej pozytywne cechy obserwowano jako:
1. przyspieszenie gojenia uszkodzonej (złamanej) kości i zabezpieczenie przed patologią złamań,
2. przyspieszenie gojenia konsekwencji urazów, szczególnie kości stawów, ścięgien (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia),
3. eliminowanie lub zmniejszanie dolegliwości towarzyszących chorobom zwyrodnieniowym stawów i kręgosłupa,
4. przyspieszenie gojenia ran, owrzodzeń troficznych (np. owrzodzeń żylaków podudzi) i oparzeń,
5. poprawa krążenia krwi w przypadku miażdżycopochodnej choroby niedokrwieniowej (Buergera),
6. działanie przeciwzapalne (zatoki, oskrzela, korzonki nerwowe),
7. działanie przeciwmigrenowe,
8. przyspieszenie regeneracji, rehabilitacji po udarach mózgu,
9. zmniejszenie dolegliwości towarzyszących okresowi klimakterium,
10. poprawa ukrwienia mózgu,
11. poprawa wydolności seksualnej.


Nie ma życia bez energii elektromagnetycznej.
Każda komórka, tkanka, narząd naszego organizmu wytwarza pole elektromagnetyczne, które jest w harmonii z polem magnetycznym Ziemi i z oddziaływaniem z kosmosu. Dzięki naszym wewnętrznym siłom może płynąć krew w żyłach i tętnicach. Przemieszczają się jony w płynach zewnątrz i wewnątrzkomórkowych, prawidłowo przebiega proces przemiany materii.

Jednak zdrowy organizm korzystający z naturalnego pola magnetycznego Ziemi - to przeszłość. Dziś pole magnetyczne naszej planety zaburzone jest ogromną liczbą sztucznych pól wytwarzanych przez urządzenia zasilane prądem (tzw. smog elektromagnetyczny). Zakłóca on nasze biopole i komórki przestają normalnie funkcjonować. Z coraz większym trudem utrzymują wewnętrzną równowagę biologiczną (homeostazę).

Zaburzenia w środowisku wewnętrznym człowieka powodują spadek energii życiowej, gorsze przyswajanie składników odżywczych, upośledzenie procesów metabolicznych. Skutkiem tego jest wystąpienie chorób. Możemy o nie obwiniać także technikę ale też dzięki niej możemy szukać ratunku.

Termin magnetostymulacja wprowadził w latach 90-tych do medycyny prof. Aleksander Sieroń z AM w Bytomiu. Zaczął stosować tę metodę leczenia w swojej klinice. Magnetostymulacja polega na oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niewielkiej energii i natężeniu mieszczącym się w granicach pola ziemskiego. Wspomaga ona naturalną zdolność organizmu do regeneracji, zmniejsza skutki zaburzeń związanych ze złym wpływem stresu, stylu życia i skażonego środowiska.

Pole elektromagnetyczne odpowiednio dozowane zmienia przepuszczalność błony komórkowej. Na błonie komórki istnieje różnica potencjałów elektrycznych dzięki której możliwa jest wymiana jonów. Tylko przy prawidłowej różnicy komórka funkcjonuje sprawnie przyswajając potrzebne substancje: tlen, sole mineralne i wydala substancje odpadowe. Zaburzenie tej różnicy zmienia pole elektromagnetyczne komórki. Magnetostymulacja powoduje, że pola magnetyczne naszych komórek wracają do wartości prawidłowych.

O książce prof. Aleksandra Sieronia czytaj Tutaj >>>

 
Copyright © 2024 Zaczekać na dusze. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.