Start Ciekawe przedruki


Witamy w nowym dziale, gdzie będziemy publikować Ciekawe Przedruki na temat jak najszerzej pojętej Medycyny Naturalnej. Oczywiście znajdziecie tutaj masę informacji na temat możliwości wyleczenia tak zwanych nieuleczalnych chorób.

Znajdziecie tu artykuły i opracowania światowej sławy publicystów i lekarzy którzy zrozumiawszy na czym "biznes medycyna / farmacja" polega starają się zawrócić świat na drogę ku normalności, czyli nie drogie permanentne leczenie bez wyleczenia, tylko Wyleczenie bez leczenia antybiotykami, chemią i wszystkimi innymi środkami masowego podtruwania, lub po prostu trucia, naukowo zwanymi Lekarstwami. 

Jedzenie, ziółka, warzywa, groszowe od wieków znane środki w porę i odpowiednio zastosowane praktycznie potrafią wyleczyć prawie każdą nieuleczalną chorobę.  Pamiętaj o tym! Zostań Zuchwałym! Weź zdrowie w swoje ręce!
PDF Drukuj Email

Koniec mitu multiwitaminy
Jessica Yadegaran / Los Angeles Times

Uczeni od dawna to podejrzewali, teraz zdobyli twarde dowody:
przyjmowanie suplementów diety jest bezcelowe, a czasem nawet szkodzi.

Komentarz na forum:
Zwróć uwagę i pamiętaj, że te badania dotyczyły witamin syntetycznych,
które nie dość że nie pomagają to jeszcze szkodzą!
Istnieją firmy suplementacyjne, które hodują ekologiczne owoce i warzywa
i tworzą w pełni przyswajalne suplementy właśnie z nich.
Ale większość pismaków, społeczeństwa a nawet lekarzy nie dostrzega tej elementarnej różnicy,
między witaminami z próbówki, a koncentratami owoców i warzyw.

Trudno dokładnie stwierdzić, jakie korzyści przynosi multiwitamina – o ile w ogóle jej zażywanie jest korzystne. A jednak Amerykanie wciąż wydają 23,7 mld dolarów rocznie na suplementy diety.

Niepodważalnych dowodów dostarczył przełomowy eksperyment określany jako Women’s Health Initiative (WHI), którego wyniki opublikowano w ubiegłym roku. W badaniu uczestniczyło 162 tys. kobiet w wieku od 50 do 74 lat, które przez co najmniej osiem lat regularnie przyjmowały preparat multiwitaminowy. Okazało się, że wbrew obietnicom producentów i lekarzy suplementy nie zmniejszały ryzyka chorób serca ani większości nowotworów, w tym raka piersi, płuc, żołądka, nerek, jelita grubego i jajnika.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Kulisy leczenia nowotworów
Walter Last

Medycyna jest bardzo dumna z rygorystycznych metod badawczych stanowiących podstawę leczenia raka. Jeśli u kogoś zdiagnozowano raka, osoba ta z miejsca staje przed ogromnym naciskiem ze strony systemu ochrony zdrowia, który wymusza na niej natychmiastowe rozpoczęcie terapii, w której skład wchodzi interwencja chirurgiczna, chemioterapia i napromieniowanie w różnych kombinacjach. Większość przestraszonych i zaszokowanych ta sytuacją ludzi nie jest w stanie przeciwstawić się potędze medycznego autorytetu.
Jak zareagowalibyśmy w takiej sytuacji? Być może niektórzy z nas w przypadku prostych problemów ze zdrowiem byliby skłonni do zaufania terapii naturalnej, ale w przypadku czegoś tak poważnego jak rak czulibyśmy się bezpieczniejsi ze sprawdzonymi metodami medycyny ortodoksyjnej. Jeśli ktoś natknie się na ten artykuł przed podjęciem ostatecznej decyzji co do metody leczenia, niech go uważnie przeczyta. Być może pomoże mu lepiej zrozumieć naturalne metody leczenia raka.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Czy większość chorób powoduje system medyczny?

Medyczne kuracje, farmaceutyczne leki oraz decyzje podejmowane na podstawie błędnych informacji są znaczącym czynnikiem odpowiedzialnym za wywołanie współczesnych epidemii wielu chorób, w tym raka, astmy, cukrzycy i otyłości.
Walter Last Copyright © 2007 www.health-science-spirit.com Tytuł oryginalny: „Are Most Diseases Caused by the Medical System?”
Tłumaczenie: Jerzy Florczykowski http://www.florczykowski.globtra.com/ dla http://www.nexus.media.pl/

Nie zamierzam udawać, że jest to bezstronne śledztwo. Jestem całkowicie przekonany, że większość chorób jest rzeczywiście wywoływana przez system medyczny i w niniejszym artykule przedstawiam przesłanki, które doprowadziły mnie do tego wniosku.
W ostatnich latach moje poglądy na temat zachowywania zdrowia zmieniły się o sto osiemdziesiąt stopni. Swoją pracę zacząłem jako biochemik i toksykolog na wydziałach medycznych uniwersytetów, wierząc bez zastrzeżeń, że te wszystkie chroniczne i nieuleczalne choroby są rzeczywiście nieuleczalne i nieznanego pochodzenia i że leki farmakologiczne ułatwiają życie pacjentom, a często nawet leczą. Moja reedukacja zaczęła się po wyemigrowaniu do Nowej Zelandii, gdzie dowiedziałem się o naturalnym uzdrawianiu i stylu życia, co sprawiło, że zdałem sobie sprawę, iż choroby są wywoływane głównie nienaturalnymi warunkami życia i że można je przezwyciężyć naturalnym stylem życia i uzdrawiania.

Więcej…
 


Copyright © 2024 Zaczekać na dusze. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.