Start Jesz pestki moreli Zastosuj
PDF Drukuj Email

 

Mieszkańców Zielonej Góry i okolic
Zapraszamy
do naszego sklepu

Internetowy Sklep Naturalna Medycyna Zielona Góra
Wszystkich zapraszamy do sklepu internetowego
www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl

"Pestka z moreli zawiera witaminę B17, która leczy nowotwór w 100 proc. przypadków, nawet jego najbardziej złośliwe odmiany" – twierdzi dr Ernesto Corntrerasa, który w swojej klinice wyleczył z raka wiele tysięcy pacjentów.



Młody jęczmień i młoda pszenica, oprócz wielu zdrowotnych właściwości, stosowane razem z pestkami moreli poprawiają wchłanianie zawartości pestek moreli, dlatego tutaj za zgodą właściciela strony Pestki-Moreli.pl publikujemy ten przedruk.

 

Młody jęczmień i młoda pszenica zawierają Witaminę B17.

Młoda trawa jęczmienna - młody jęczmień. Młoda trawa pszeniczna - młoda pszenica.

Hodowla Młodej trawy jęczmiennej, czyli młodego jęczmienia i Młodej trawy pszenicznej, czyli młodej pszenicy  prowadzona jest bez pestycydów i bez nawozów syntetycznych. Dzięki zachowaniu warunków sterylności preparat ten nie zawiera pleśni, salmonelli, itp. oraz dodatków odżywczych. Jest pełnowartościowym, unikalnym w 100% naturalnym produktem.

Młody jęczmień i Młoda pszenica posiadają stosowne certyfikaty.



Według Dr. Yoshihide Hagiwara zawiera największe ilości bioflawonoidów !!!

Kiełki jęczmienia
Kiełki   jęczmienia   są  najbardziej  poszukiwaną   zieloną  żywnością.   Jęczmień  jest  w rzeczywistości najstarszą zieloną żywnością. Nasiona jęczmienia, pochodzące z okresu 3500 lat  p.n.e. znaleziono w Azji  mniejszej. Starożytne   źródła  historyczne  podają,  że było  to pierwsze  zboże, którym  handlowano i które stanowiło środek płatniczy w starożytnym Babilonie. Co takiego? Jęczmień był tak ważny, że używano go jako pieniądza? To interesujące. Jęczmień jest najstarszym zbożem na świecie. Wiadomo, że odżywiali się nim mieszkańcy terenów nad jeziorami obecnej Szwajcarii 1000 lat p.n.e. Zanim zaczęto masowo uprawiać pszenicę, jęczmień był podstawowym ziarnem, z którego produkowano w Europie chleb.

Światowej sławy badacz naukowy, dr Yoshihide Hagiwara, sądzi, że zielony jęczmień stanowi  "idealną   szybką   żywność", ponieważ sok z młodych zielonych liści jęczmienia zawiera potas, wapń, magnez, organiczne żelazo, miedź, fosfor, mangan, cynk, chlorofil i ważny enzym - dysmutazę ponadtlenkową, a więc wszystkie składniki niezbędne dla zdrowia.
Zielony jęczmień można nabyć w postaci tabletek lub jako proszek...

 

Źródło: Balch James F - Super antyoksydanty
http://www.flavonclub.com/



W czym trawa jęczmienia / trawa pszenicy może nam pomóc:
* polepszeniu wchłaniania zawartości jąder moreli
* odtruciu organizmu
* usuwaniu toksyn
* przeciwdziałaniu anemii
* hamowaniu i zmniejszaniu stanu zapalnego
* zapobieganiu miażdżycy, nadciśnieniu
* w odmładzaniu
* w unieczynnianiu i rozkładaniu substancji kancerogennych (m.in. smołę tytoniową) ograniczając ryzyko powstawania nowotworów złośliwych.

Dzięki trawie jęczmiennej dostarczymy organizmowi niezbędny zestaw witamin, białek, składników mineralnych i enzymów. Każdy może zaserwować sobie codziennie zielony koktajl chlorofilowy z jęczmienia, wystarczy zmieszać proszek jęczmienny np. z wodą i gotowe. Sok z jęczmienia to najprawdopodobniej najzdrowszy "fast food" na świecie. Jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Stosuje się go przed planowaną ciążą, w czasie ciąży i karmienia. Można podawać niemowlętom , małym dzieciom i młodzieży. Doskonale spełnia swoje zadania po ciężkich schorzeniach nowotworowych, w cukrzycy i innych problemach zdrowotnych. Jest nieodzownym w celu odkwaszania i utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu a także przy wszelkich dietach.

Niedobór składników mineralnych w naszym pożywieniu stanowi główną przyczynę złego stanu zdrowia wśród mieszkańców krajów rozwijających się, jak zauważyło wielu lekarzy i specjalistów ds. żywienia. Kto z nas czuje się promiennie zdrowy na co dzień i który człowiek w podeszłym wieku umiera jeszcze ze starości, a nie z powodu choroby? Ludzie ci nie są jeszcze chorzy, ale ich układ immunologiczny jest osłabiony. Są więc podatni na choroby, jak również na nowotwory.

Objawem niebezpiecznych deficytów składników mineralnych może być przemęczenie, problemy z koncentracją, z zasypianiem. Szczególnie narażeni są ludzie starsi, którzy zwykle mniej jedzą i nie przykładają wagi do przygotowywania posiłków. Szybkie tempo życia i dużo stresu wymagają od nas dostarczania zwiększonej ilości składników mineralnych, aby podołać wymaganiom.

Jęczmień jest najstarszym i najważniejszym środkiem spożywczym ludzkości. Już same nasiona są bardzo pożywne, a co dopiero zielone źdźbła. Już w czasach Chrystusa przypisywano im wielką wagę. Niestety wiedza o tym poszła w niepamięć. Źdźbła jęczmienia to bogate źródło chlorofilu, witamin i protein, a związki te występują w korzystnych proporcjach. Liście magazynują składniki witalne, które powstały dzięki przekształceniu energii słonecznej i zasobów materii nieożywionej. Ludzki organizm doskonale potrafi je spożytkować.

Źdźbła jęczmienia są często określane mianem rogu obfitości w składniki witalne oraz jako najbogatszy środek spożywczy świata (dr Yoshihide Hagiwara). Sok z jęczmienia dostarcza dwa razy więcej wapnia niż mleko, 30 razy więcej witamin z grupy B niż mleko oraz dodatkowo istotną szczególnie dla wegetarian witaminę B12, równie dużo prowitaminy A, zwanej Beta-Karotenem, siedem razy więcej witaminy C w porównaniu do pomarańczy, pięć razy więcej żelaza niż szpinak, jak również duże ilości ważnych składników mineralnych, takich jak magnez, potas, miedź i cynk.
Jednym z bardzo ważnych składników produktu jest Witamina B17.

Enzymy zawarte w jęczmieniu , neutralizują substancje kancerogenne. Chlorofil to zielony barwnik kondensujący energię słoneczną. Budową przypomina cząsteczkę hemoglobiny, która nadaje czerwone zabarwienie krwi, jednak zamiast żelaza posiada atom magnezu w środku molekuły. Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem dla naszego organizmu. Chlorofil zawarty w sproszkowanym jęczmieniu wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Poza tym wspomaga leczyć niedokrwistości. Sproszkowany jęczmień zawiera prawie wszystkie z niezbędnych do podtrzymania procesów biochemicznych witamin, z wyjątkiem witaminy D, którą organizm produkuje przy udziale promieni słonecznych. Zielone źdźbła jęczmienia zawierają między innymi: prowitaminę A (beta- Karoten), witaminę A (retinol), witaminę B1 (tiamina), B12, B2 (ryboflawina), witaminę C, E, K i kwas foliowy.

Dotychczas wykazano obecność dwudziestu enzymów w zielonych źdźbłach jęczmienia. Enzymy jako biokatalizatory reakcji chemicznych są niezbędne w procesach przemiany materii. Rzadki enzym dysmutaza ponadtlenkowa-SOD wywierająca działanie antyoksydacyjne występuje tu obficie. SOD niszczy wolne rodniki i opóźnia procesy starzenia się mózgu. Jeden ze związków czynnych występujący jedynie w źdźbłach jęczmiennych-isoflawonoid izowiteksyna (2-O-GIV), to również silny anty-utleniacz, który jeszcze skuteczniej od witaminy E i Beta-karotenu chroni nas przed rakotwórczymi substancjami występującymi w naszym środowisku, przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, przed promieniami Roentgena. Poza tym związek ten zatrzymuje wapń w organizmie i wzmaga jego magazynowanie w kościach, wzmacniając je. Jest to dość istotne w profilaktyce i terapii osteoporozy. Izoflawonoidy wspomagają regenerację skóry. Składniki mineralne są niezbędne dla każdej żywej komórki oraz są nieodzowne do sprawnego funkcjonowania enzymów i witamin.

Duża zawartość składników mineralnych, takich jak: selen, cynk, magnez, sód, potas, żelazo oraz enzymów zawartych w źdźbłach jęczmienia pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu i zmniejsza zakwaszenie. Źdźbła jęczmienia zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy: walinę, lizynę, leucynę, izoleucynę, fenyloalaninę, treoninę i metioninę. Zawiera dużą ilość dobrze przyswajalnego białka.

Jęczmień rośnie na glebach o wysokiej zawartości składników odżywczych, głównie w Australii, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Stosowanie:
1 łyżeczka proszku 2-3 x dziennie, mieszamy z chłodną, wcześniej przegotowana wodą, 30 minut przed spożyciem. Mieszamy najlepiej porcelanową lub szklaną łyżeczką.

W celu uzupełnienia diety zaleca się picie trzy razy dziennie (2 łyżeczki) wymieszanego w szklance z wodą lub sokiem, co najmniej przez miesiąc, a najlepiej wprowadzić ten dobry zwyczaj na stałe.
Wypijany rano na czczo, zapewnia dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, pity popołudniami zapobiega znużeniu, zaś wieczorem ułatwia zasypianie, ponieważ powoduje rozpad kwasów zawartych we krwi. Ta Zielona Żywność też zwana pod nazwą "Zielone mleko" i "Zielona krew" wpływa na zwiększenie aktywności limfocytów, szczególnie tak zwanych "naturalnych zabójców". Zwiększona aktywność tych komórek utrzymuje się przez kilkanaście godzin. Duża zawartość procentowa chlorofilu determinuje działanie antybakteryjne.

Też dla naszych dzieci:
Liczne składniki mineralne wywierają pożądany wpływ na mineralizację organizmu i pomagają dzieciom z problemem koncentracji. Młody jęczmień zawiera również serotoninę i tryptofan, czyli tak zwane "hormony szczęścia", odpowiedzialne za poprawę nastroju.

Młody jęczmień jest uznawany w USA jako bezpieczny i pożyteczny dla diabetyków (cukrzyca).

Przechowywanie:
- w suchym i chłodnym pomieszczeniu
- w miejscu niedostępnym dla dzieci

 
Copyright © 2024 Zaczekać na dusze. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.